top of page

Spor sonrası pratik öğünler

1)YUMURTALI VE/VEYA AVOKADOLU TOST

Yumurtayla yapabileceğimiz çok tarif var ve bunun en büyük sebebi hızlı hazırlanıyor olması. Sıradan bir tostunuzun içine dilediğiniz formda bir yumurta (çırpılmış, poşe, omlet, göz) eklemek, öğününüzün kalitesini artıracaktır. Aynı zamanda egzersiz sonrasında kas onarımı için gerekli proteinin bir miktarını almanıza yardımcı olur. Arzunuza göre avokado ekleyerek sağlıklı yağları da öğününüze dahil etmiş olursunuz.

TARİF: 2 Dilim Tam Buğday Tost Ekmeği

30g Kaşar veya Beyaz Peynir

1 Adet Yumurta (çırpılmış, göz, omlet, poşe)

1/4 Avokado veya 5 Adet Zeytin/2 Tam Ceviz

2)TON BALIKLI SANDVİÇ

Egzersiz sonrasın da en kolay hazırlanabilecek öğünlerden biri de kuşkusuz sandviçler! Ekmeğin porsiyonuna dikkat ederek ve yeterli miktarda protein ve yağ kaynaklarıyla yapılan bir sandviç hem lezzetli hem de çok besleyici olacaktır.

TARİF: 1 adet tam buğday sandviç ekmeği

90-100g Ton balığı (1 konserve)

Domates, salatalık, yeşillik


3)PROTEİNLİ YULAF

Yulaf severlerin çok severek tüketebileceği bir tarif! Özellikle lif ve karbonhidrat bakımından sağlıklı bir tercih olan yulafı daha da leziz hale getiriyoruz. Dilerseniz yulafı pişirebilir ya da blender'dan geçirip shake halinde de tüketebilirsiniz.

TARİF: 3-4YK Yulaf Ezmesi

100ml Süt

1TK Fıstık Ezmesi

1/2 Muz

1/2 Ölçek Protein Tozu

Üzerine dilediğiniz meyve

4)FISTIK EZMELİ TAM BUĞDAY TOST

Klasik fıstık ezmeli ara öğün tariflerinden sıyrılıp bu kez ezmeyi bir ana öğün haline getiriyoruz. Klasik tostu bu defa ekmek arasına fıstık ezmesi ve muz koyarak değiştiriyoruz.

TARİF: 2 Dilim Tam Buğday Tost Ekmeği

1/2 Muz

1TK Fıstık Ezmesi

(dilersiniz üzerine bal gezdirebilirsiniz)
5)GRANOLA BOWL

Bu kaseyi hazırlamak 1 dakika! Yoğurt ve granolanın eşsiz birleşimini dilediğiniz bir meyve ile taçlandırabilir ve doyurucu bir öğün hazırlayabilirsiniz. İçerisine ekleyeceğiniz tohumlarla öğün kalitesini artırabilirsiniz.

TARİF: 3-4YK Yoğurt

3-4YK Granola

1TK Keten Tohumu

Yarım Porsiyon Meyve

49 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page